Mamy zaszczyt poinformować, że w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na Medal” organizowanym jest przez Akademię Malucha Alantan (objętym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni) w kategorii - laureatki wojewódzkie – województwo lubelskie, I miejsce zajęła Bożena Śliwa - położna pracującą na Bloku Porodowym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

Kluczowym elementem organizowanej corocznie kampanii jest wybór najlepszych położnych w kraju oraz w poszczególnych województwach.

Nasza laureatka posiada ponad 30 letni staż pracy w zawodzie. Jest osobą o bardzo ciepłym usposobieniu i wyjątkowo komunikatywną. W sposób szczególny wyróżnia się empatią, cierpliwością, wyrozumiałością i współdziałaniem w opiece nad Pacjentkami.


Pani Bożena współtworzyła funkcjonującą przy SPWSzS w Chełmie Szkołę Rodzenia, w której prowadzi zajęcia z Pacjentkami i ich partnerami, będąc nie tylko wykładowcą ale również doradą i przewodnikiem.

Jesteśmy dumni, że kobiety doceniły oddanie i profesjonalizm Pani Bożeny nominując ją do tego tytułu a oddając na nią głos – powiedziały „zwyczajnie” „DZIĘKUJEMY”!

Dyrekcja SPWSzS w Chełmie składa serdeczne PODZIĘKOWANIA Naszej Położnej za codzienną pracę, za dbałość o bezpieczeństwo rodzącej oraz jej dziecka, zaangażowanie w podnoszenie świadomości związanej z opieką okołoporodową.

 

dr Kamila Ćwik                                                      lek. med. Lech Litwin                                                                 mgr Beata Żółkiewska