Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie przystąpił do Kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, której celem jest pokazanie rodzicom korzyści wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.
Przedsięwzięcie odnosi się do kampanii proczytelniczych realizowanych są na całym świecie. Współfinansowane jest z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Akcja kierowana jest do rodziców nowo narodzonych dzieci. Każda „nowa mama” przebywająca w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży naszego Szpitala otrzyma bezpłatnie wyjątkową wyprawkę czytelniczą „Niebieskie Pudełko” zawierające:

- pięknie zinterpretowaną książkę z wierszami dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej

- książeczkę na temat roli czytania w życiu dziecka

- dodatkowe broszury zawierające praktyczne wskazówki dla każdej mamy

- kilka innych prezentów - niespodzianek.

mkwc logo

Broszura do pobrania tutaj

Więcej informacji na stronie wielki-człowiek.pl