Sekretariat: 82 56 23 444
Gabinet lekarski: 82 56 23 384, 82 56 23 311
Punkt pielegniarski: 82 56 23 383, 82 56 23 312
Kierownik oddziału: lek. Jolanta Żak-Żybura
Pielęgniarka oddziałowa: Agata Król
Specyfika oddziału:
Oddział Wewnętrzny I z Pododdziałem Endokrynologicznym i Hematologicznym zlokalizowany jest na szóstym piętrze pawilonu A. Pacjenci przebywają w salach jedno, dwu i czteroosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. W oddziale znajduje się 56 łóżek, w tym 1 łóżko intensywnej opieki.
W oddziale prowadzona jest diagnostyka i hospitalizacja pacjentów z chorobami z zakresu chorób wewnętrznych ze szczegółowym uwzględnieniem chorób:
- krążenia,
- przewodu pokarmowego,
- nerek i dróg moczowych,
- endokrynologicznych,
- hematologii,
- reumatologii i chorób metabolicznych.
Zatrudnieni są tu specjaliści z dziedzin: endokrynologii, hematologii, gastroenterologii i reumatologii, diabetologii, alergologii, pulmonologii, i hipertensjologii.
Oddział Wewnętrzny I z Pododdziałem Endokrynologicznym i Hematologicznym współpracuje z pozostałymi komórkami medycznymi szpitala. Zapewnia świadczenia konsultacyjne pozostałym strukturom szpitalnym innych specjalności.
Pacjenci podczas hospitalizacji w oddziale, mogą kontynuować dalsze leczenie w Poradni: Endokrynologicznej, Hematologicznej, Gastrologicznej, Diabetologicznej oraz Nefrologicznej.
Z uwagi na wzrost zachorowań na cukrzycę Oddział Wewnętrzny I z Pododdziałem Endokrynologicznym i Hematologicznym tut. szpitala otworzył się na potrzeby pacjentów , poprzez edukację diabetologiczną jak i ich leczenie .
W oddziale zatrudniony jest wyspecjalizowany personel medyczny: dwóch diabetologów oraz trzech edukatorów - po specjalistycznych kursach, którzy edukują pacjentów chorych na cukrzycę.
W 2018 r. w oddziale wykonano ok. 1500-1600 transfuzji krwi i preparatów krwiopochodnych.
Wysokie umiejętności oraz odpowiednie przygotowanie zawodowe personelu, jak również dobra organizacja pracy i zaangażowanie zespołu, nowoczesny sprzęt medyczny jakim dysponuje oddział umożliwiają szybką, trafną diagnozę jak i odpowiednią a zarazem skuteczną terapię.
Najczęstsze jednostki chorobowe leczone w oddziale:
choroby przełyku ,
zapalenie płuc nietypowe, wirusowe,
niewydolność krążenia,
nadciśnienie tętnicze ,
choroby żołądka i dwunastnicy,
choroby jamy brzusznej,
przewlekłe choroby wątroby,
ostre zapalenie trzustki,
zaburzenia odżywienia,
choroby nerek,
choroby naczyń.
żywienie dojelitowe,
zaburzenia krzepliwości, inne choroby krwi i śledziony.