Sekretariat: 82 56 23 382

Kierownik zespołu opieki psychiatrycznej: lek. Sylwia Raszczepkin

Pielęgniarka oddziałowa: Mariola Szponar

Pielęgniarka koordynująca: Anna Grzywna

Oddział Psychiatryczny znajduje się na I i II piętrze w pawilonie C, przy ulicy Szpitalnej 53 B.
Aktualnie w oddziale znajduje się 75 łóżek usytuowanych na obu piętrach.
I piętro przeznaczone jest dla chorych mężczyzn, natomiast II piętro zajmują kobiety potrzebujące hospitalizacji psychiatrycznej.

W Oddziale wykonywane są świadczenia diagnostyczne, konsultacje specjalistyczne, diagnostyka psychologiczna, interwencje psychoterapeutyczne, interwencje socjalne, psychoedukacja.
Mamy możliwość stosowania nowoczesnego leczenia farmakologicznego a w wybranych przypadkach również terapii elektrowstrząsami.
Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem zaburzeń afektywnych, psychotycznych, lękowych.
Udzielamy pomocy farmakologicznej w leczeniu zespołów abstynencyjnych. Leczymy powikłania psychotyczne uzależnień.
W procesie leczenia uczestniczy fachowy i doświadczony personel lekarski, psychologiczny, pielęgniarski i pomocniczy.
Pacjenci w oddziale mają możliwość uczestniczenia w grupowej terapii zajęciowej.
Oddział zajmuje się leczeniem takich jednostek jak:
-zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane użyciem alkoholu- zespół
uzależnień,
- paranoidalna,
- inne uporczywe zaburzenia nastroju( afektywne),
- inne określone zaburzenia osobowości,
- epizod depresji łagodny,
- majaczenie nieokreślone,
- dystymia,
- otępienie bliżej nieokreślone,
- zaburzenia lękowe,
- upośledzenie umysłowe znaczne( zmieniacze zmiany zachowania powodujące konieczność opieki
lub leczenie),
- samouszkodzenie, próby samobójstwa i otrucia.